Galenos Yayınevi 1997 yılında, yalnızca tıp alanında bilimsel makaleler ve bilgiler içeren akademik kitap ve dergiler yayınlamak amacıyla İstanbul’da kuruldu.

Yayıncılık ilkeleri doğrultusunda basılan yayınların uluslararası bilimsel yayıncılık standartları çerçevesinde yayınlanması için yapılması gereken tüm süreçlerde Galenos Yayınevi en güvenilir çözüm ortağınızdır.

Bilimsel amaçlara hizmet eden ve aynı zamanda akademik eğitimine devam eden akademisyenlerin makalelerinin yayınlandığı

Bu dergiler Galenos Yayınevi tarafından yayınlanmakla birlikte, bu yayınların uluslararası indekslere başvuru ve yayınlanması amacıyla hizmet verilmektedir. SCIE (Science Citation Index Expanded), PMC (Pubmed Central), Pubmed (Pubmed Medline)

Tıp dünyası araştırıcıları tarafından üretilen bilgiye, global erişilebilirliği sağlamayı misyon edinen Galenos Yayınevi, yayınladığı dergilerde, uluslararası veri tabanları tarafından belirlenen kriterleri sağlamak ve bu konuda dergilere ve editöryel kurullara danışmanlık ve uygulama hizmeti sunmaktır.

Yayıncı

Erkan Mor
e-mail: erkan@galenos.com.tr

Yayın Yönetmeni

Nesrin Çolak
e-mail: nesrin@galenos.com.tr

Proje Koordinatörleri

Ayhan İrtem, Eda Kolukısa,
Hatice Balta, Melis Kuru,
Zeynep Altındağ

Web Koordinatörleri

Soner Yıldırım, Turgay Akpınar

Grafik Departmanı

Ayda Alaca, Çiğdem Birinci

Araştırma&Geliştirme

Denis Sleptsov

Mali İşler Koordinatörü

Sevinç Çakmak
e-mail: sevinc@galenos.com.tr

Galenos Yayınevi, bilimsel makale ve dergilerin hiç bir zorlukla karşılaşmadan yayın hayatlarına başlamaları ve devam etmeleri için gereken kolaylığı sağlamak için, teknolojinin tüm imkanlarını kullanır ve böylelikle tıp dünyasına hizmet veren yayınlarına en iyi kalite deneyimini yaşatır.

Danışmanlık Hizmeti

Uluslararası yayın kalitesini arttırmak ve bilimsel yayınlara ulaşmak, yayınların karşılaştırmalı değerlendirmelerine olanak sağlamak için index, veri tabanı, arama tabanı gibi hizmetlere tüm başvurular, araştırmalar ve yönlendirmeler bizimle Galenos Yayınevi ile hizmetinizdedir.

Uygulama Hizmetleri

Galenos Yayınevi geçtikçe yenilenen teknolojiyi hızla takip eder ve yayınlarımıza uygulayarak yayında kaliteyi arttırmayı ilke edinerek çalışır. Crossref Similarity Check Powered by iThenticate , DOI, QR CODE gibi teknolojiler Galenos Yayınevi tarafından standart olarak yayınlarda uygulanmaktadır.

Mobil Uygulama ve Web Hizmetleri

Galenos Yayınevi’nin, dergilerin tüm içeriğine erişim sağlanabilen, dergi kurumsallığını yansıtacak konsept tasarım ile dizayn edilmiş web sitesi, mobil tablet uygulamaları (iOS, Android ve Windows Phone) sayesinde bilimsel bilgiye her yerde ulaşabilirsiniz.